Przejdź do treści

Przywrócenie usuniętych zdjęć

recovery odzyskiwanie danych

Któż z nas nie ma na komputerze folderu „zdjęcia”, na którym trzyma wszystkie zrobione fotografie, z wyjazdów wakacyjnych, spontanicznych wypraw, koncertów, i wielu innych ważnych chwil w naszym życiu. Takie zdjęcia po prostu trzymamy na laptopie czy komputerze stacjonarnym i zaglądamy do nich co jakiś czas, aby powspominać.

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć

przywracanie usuniętych zdjęćCzasami te najważniejsze zdjęcia wywołamy, jednakże zazwyczaj mało kto poświęca na to czas. Dzisiaj bowiem nasz świat jest totalnie skomputeryzowany, dlatego nie przejmujemy się takimi tradycyjnymi rozwiązaniami. Jednakże powinniśmy, ponieważ przecież sprzęty elektroniczne nie są niezawodne. Możemy przez przypadek na przykład usunąć zdjęcia z dysku lub może się to stać, gdy nasz komputer zostanie zaatakowany przez jakiegoś wirusa, a to jest sytuacja niezależna od nas. I nagle pstryk, nie ma żadnych fotografii. Z pewnością będziemy tego mocno żałować, ponieważ są to nasze wspomnienia! Wówczas pojawia się pytanie, czy można wykonać przywracanie usuniętych zdjęć z dysku? Wielu osobom wydaje się to niemożliwe, jednak odpowiedź na to pytanie jest inna. Jest to jak najbardziej możliwe! Ale musimy unikać pewnych kroków aby było to możliwe. Po pierwsze, zanim zaniesiemy komputer do serwisu, nie powinniśmy zapisywać innych plików na dysk, ponieważ wówczas nie będzie możliwe odzyskanie utraconych danych!

przywracanie usuniętych zdjęćWłaściwie najlepiej po prostu nie korzystać z komputera i po prostu zanieść go do profesjonalistów. Istnieje możliwość odzyskania zdjęć z dysku poprzez specjalny program komputerowy, który jednak jest płatny. Aby z niego skorzystać, musimy wykupić licencję. Nie jest to wysoki koszt, bowiem jednorazowo wynosi on około 130 złotych, a możemy korzystać z programu przez całe swoje życie. Nigdy nie mamy pewności, że jeszcze kiedyś przez przypadek nie przepadną nam dane, a w ten sposób będziemy zabezpieczeni, bowiem w dowolnym momencie będziemy mogli skorzystać z programu. Tańszą licencją jest ta za 90 złotych, jednak daje ona nam tylko dwutygodniowy dostęp do programu, zatem czy warto oszczędzać 40 złotych? Jeśli ponownie przepadną nam dane, znowu będziemy musieli kupić program, a więc w rezultacie tak naprawdę stracimy pieniądze a nie oszczędzimy. Wybór oczywiście jednak zawsze zależy od nas oraz od naszych aktualnych możliwości finansowych.

Słowem podsumowania, utrata zdjęć z dysku komputera to jeszcze nie koniec świata! To tylko przypadkowa niedogodność, której szybko możemy się pozbyć. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni program do przywracania usuniętych zdjęć z dysku.

Dodaj komentarz