Przejdź do treści

Prawie 26 lat temu powstała pierwsza strona internetowa

Internet

20 grudnia 1990 roku Tim Berners-Lee opublikował pierwszą na świecie stronę WWW, oznacza to, iż już od ponad 25 lat korzystać można ze stron internetowych.

Pierwsza strona internetowa

InternetNaukowcy przypuszczają, iż za kilkadziesiąt lat okres ten w historii będzie nosił nazwę ,,epoki internetu”, która na zawsze już zmieniła świat. Co prawda stwierdzenie to nie jest do końca prawidłowe i wymaga doprecyzowania. Jedną z z najważniejszych informacji jest to, że wspomniana strona nie była ogólnodostępna – była ona jedynie stworzona do przechowywania i wymiany informacji w sieci CERN (zajmuje się ona między innymi badaniami w Genewie), a więc wewnątrz jednej firmy. Doprecyzowując Berners – Lee już w październiku 1990 roku udostępnił pierwszą www (World Wide Web) a 20 grudnia, który jest rocznicą, przy wykorzystaniu środowiska NeXTStep opublikował wspomniana stronę internetową będącą bazą wewnątrz sieci.

Natomiast w rzeczywistości dopiero latem 1991 roku, internet stał się siecią otwartą – ogólnodostępną dla wszystkich użytkowników.

Dodaj komentarz