Przejdź do treści

Najlepszy zestaw komputerowy

Ostatnimi czasy modnym zajęciem stało się streamowanie gier, a później udostępnianie nagranych filmików do sieci. Popularni gracze często również na żywo transmitują swoją rozgrywkę, aby cieszyć się grą wraz ze swoimi widzami. Jednakże aby najpierw wzbudzić zainteresowanie oglądaczy i przy tym wybić się wśród innych streamerów, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, który ułatwi to zadanie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie komputera?

komputerPrzy zakupie odpowiedniego sprzętu powinno kierować się swoją znajomością do pecetów, ponieważ ci, którzy lepiej znają się na sprzętach mogą zainwestować w same części i złożyć komputer od podstaw. Jednakże dla osób, które nie szczególnie mają o tym jakieś pojęcie – warto sięgnąć po gotowy już zestaw i oszczędzić sobie zbędnego kłopotu. Po pierwsze, PC do streamowania musi mieć porządny procesor, który będzie odpowiedzialny za odpowiednią pracę. Musi być przygotowany na duże obciążenia, a do takiego zadania idealnie nadadzą się procesory z rodziny Intel Core i7, które dysponują trybem Turbo Boost 2.0. Kolejną ważną częścią jest pamięć RAM, która powinna mieć minimum 16 GB, gdyż zawsze im więcej pamięci tym lepiej.

dobry komputerNajważniejsza do gier – karta graficzna musi być szczególnie dobra. Warto postawić na stricte gamingowe, które posiadają wsparcie dla najwyższych rozdzielczości np. EVGA GeForce GTX 1060 3GB GAMING, która często jest wybierana wśród graczy. Aby wszystkie podzespoły mogły pokazać pełną siłę swoich możliwości, muszą one mieć swoje miejsce na płycie głównej. Do zestawów gamerskich najczęściej wybierana jest płyta ROG Crosshair HERO VII. Gdy już ma się odpowiednią wiedzę dotyczącą części, które powinny składać się w dobrym pececie dla graczy, trzeba teraz wybrać odpowiedni model. Dużą ofertę można znaleźć na stronach internetowych danych firm. W zależności od ilości komputerów, które chce się mieć w posiadaniu, należy wpisać hasło w przeglądarkę, np. „2 komputer do streamowania” i wybrać z szerokiej możliwości odpowiedni dla siebie model. Ceny będą się wahać od najtańszych do najwyższych, wszystko zależy od tego jaki konkretnie sprzęt jest wymagany przez streamera.

Jeśli ktoś chce się zajmować profesjonalnym streamowaniem gier w internecie, wierząc, że przyniesie to potencjalne zyski, warto zdawać sobie sprawę z tego, że zakup perfekcyjnego komputera może sięgać nawet kilkunastu tysięcy. Warto pomyśleć o tym jak o inwestycji, która z czasem na pewno się zwróci, a granie na dobrym sprzęcie sprawi jak największą frajdę dla gamerów.

Dodaj komentarz