Przejdź do treści

Magento, czyli nowoczesny CMS na sklep internetowych

sklep internetowy

Magento to popularny skrypt dla dużych sklepów internetowych. Nie poleca się używania go niedoświadczonym sprzedawcom. Jest bowiem na tyle zaawansowany, że może sprawiać problemy osobom nie posiadającym specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Komu spodoba się Magento?

sklep internetowyMagento jest sklepem internetowym polecanym dla dużych firm. Bardzo rozbudowane funkcje związane ze sprzedażą, analizami i raportami ułatwiają bieżącą kontrolę stanu finansów i stanu magazynów. Istotna jest także właściwie nieograniczona możliwość tworzenia modyfikacji, o czym szerzej można poczytać w tym artykule.

System ten poleca się większym sklepom internetowym, które potrzebują bardziej złożonego narzędzia sprzedaży. Należy wspomnieć, że potrzebuje on dużo miejsca na serwerze, co trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na niego. Poza tym posiada on dość skomplikowany panel administracyjny, dlatego niepolecany jest dla osób dopiero zaczynających przygodę ze sklepem internetowym. Sklepy internetowe Magento są jednak wyjątkowo funkcjonalne.

Oprogramowanie nie jest w pełni darmowe, bowiem trzeba wykupić płatny hosting, a także zadbać o logistykę. Ponadto aktualizacje często także są płatne. W tym wypadku warto jednak zapłacić. Jest to bowiem nowoczesny skrypt, który doskonale sprawdzi się przy bardziej zaawansowanych sklepach internetowych.

Można również od samego początku zainwestować w płatną wersję – abonament jest niski, a dzięki temu rozwiązaniu sklep będzie posiadał stałe wsparcie techniczne, najnowsze aktualizacje oraz najlepsze modyfikacje. Wśród płatnych wersji szczególnie polecane są sklepy internetowe Magento firmy Idea. Użytkownicy cenią ich wysoką stabilność, łatwość użytkowania oraz płynne zarządzanie dużą ilością produktów i zamówień, co ma ogromne znaczenie w dużych sklepach. Nie bez znaczenia pozostaje powiązanie sklepu z system ERP, który umożliwia wygodne prowadzenie różnych działów firmy.

Artykuł napisany przy współpracy http://www.idea07.pl/co-robimy/sklepy-internetowe/

Dodaj komentarz