Przejdź do treści

Klawiatury mechaniczne – jakie mają funkcje?

klawiatury mechaniczne

Klawiatura stanowi integralną część całego komputera. Jest niezbędna bez względu na to, do jakich celów używa się urządzenia. Na polskim, jak i zagranicznym rynku można zakupić mnóstwo, różnego rodzaju klawiatur. Różnią się one od siebie ceną, designem, dodatkowymi akcesoriami, a także żywotnością. Produkty można dopasować do osób skupiających się wyłącznie na pracy, jak i tych, które wykorzystują klawiatury, aby poprawić osiągi w grach komputerowych.

Wytrzymałe klawiatury dla gracza

klawiatury mechaniczneCzym charakteryzują się poszczególne klawiatury? Początkujący użytkownicy komputerów, jak i firmy opierające się na pracy przy tych urządzeniach, z reguły zdecydują się na tańsze rozwiązania. Podstawową klawiaturę można zakupić już nawet za kilkanaście złotych. Nie jest ona wyposażona w żadne dodatkowe funkcje, a jej wytrzymałość może się nieco różnić od tych droższych modeli. Jest to jednak dobry zakup do celów służbowych lub nauki pracy przy komputerze. Wchodząc na zaawansowany poziom obsługi urządzenia, producenci klawiatur rozpieszczają swoich klientów, dostarczając im mnóstwo, ciekawych funkcji. Pierwszą z nich, najczęściej zauważaną jest możliwość podświetlenia klawiatury.

klawiatury mechaniczneZnajdujące się pod przyciskami diody LED pulsują lub świecą światłem stałym. Kolor oświetlenia może się zmieniać lub pozostać taki sam, w zależności od zakupionego produktu. Gracze z pewnością docenią błyskawiczny czas reakcji, który w droższych modelach może być nieco wyższy. Sama wytrzymałość klawiatury jest równie istotna, szczególnie przy częstym użytkowaniu. Trwałe klawiatury mechaniczne zakupione za około 200-300 złotych bezproblemowo wytrzymają nawet do 50 milionów kliknięć, a nawet więcej. Urządzenia wyposażane są również w takie funkcje jak blokada klawisza Windows (uniemożliwiająca przypadkowe zminimalizowanie gry) czy dodatkowe przyciski multimedialne, służące do szybkiego uruchomienia aplikacji, sterowania playlistą lub regulacji głośności. Do wielu droższych modeli dołączane są też dedykowane oprogramowania, ułatwiające skalibrowanie sprzętu. Modeli klawiatur mechanicznych jest mnóstwo. Zazwyczaj te droższe oferują więcej możliwości i dodatkowych funkcji. Są one tworzone głównie z myślą o graczach komputerowych.

Poprawiają nie tylko design produktu, ale również usprawniają wiele podstawowych działań. Osoby, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy, mogą zdecydować się na klasyczne rozwiązania. Są znacznie tańsze i pozbawione ciekawych akcesoriów, jednak będą odpowiednim produktem dla osób wykorzystujących urządzenia przede wszystkim do celów służbowych.

Dodaj komentarz