Przejdź do treści

Kiedy należy wymienić szybkę w Iphone?

wymiana szybki

Telefony i inne urządzenia mobilne należą do jednych z najczęściej ulegających awarii. Jest tak z uwagi na dość regularne ich użytkowanie bez odpowiedniego zabezpieczenia. Najbardziej narażonym na uszkodzenia elementem jest szybka telefonu, a także cały wyświetlacz. Może zniszczyć się bądź zarysować na skutek nawet najmniejszych uderzeń.

Tania wymiana szybki

wymiana szybkiCzęsto użytkownicy są świadkami zniszczenia ekranu telefonu, kiedy ten upadnie z wysokości lub przerysuje się w kieszeni. Jednak czy zawsze jest to powód do naprawy szybki? Nie każde zarysowania czy nawet drobne pęknięcia są szkodliwe dla telefonów. Niemniej jednak mogą stać się one bardzo uciążliwe dla użytkowników. Powstałe uszkodzenia można podzielić na te, które wpływają wyłącznie na estetykę urządzenia oraz na te, mogące utrudniać funkcjonowanie sprzętu. Do pierwszego z przypadków należą przede wszystkim rysy, zadrapania i pęknięcia, które zasłaniają część ekranu i natychmiast rzucają się w oczy osób, które po to urządzenie sięgną. Zazwyczaj jednak nie jest konieczna naprawa szybki, chyba że dla użytkownika koszt rzędu kilkuset złotych za usługę nie stanowi problemu.

wymiana szybkiZnacznie poważniejsza jest jednak sytuacja, w której awaria wpływa na jakość pracy urządzenia lub sposób jego obsługi. Może zdarzyć się, że na skutek uderzenia, obraz zaczyna tracić swoje barwy, panel dotykowy nie jest tak czuły, jak wcześniej, zaczynają pojawiać się problemy z odpalaniem aplikacji lub niektóre z nich włączają się, kiedy użytkownik dotknie ekranu zupełnie w innym miejscu. Jest to częściowe uszkodzenie szybki lub wyświetlacza. Całościowe może oznaczać, że podczas uruchamiania telefonu, żaden obraz się nie pojawia. Wiele osób może mylić to z uszkodzeniem podzespołów sprzętu, przez co decydują się na zakup nowego produktu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest udanie się do serwisu na diagnostykę. Specjaliści sprawdzą, czego dotyczy uszkodzenie i za niewielkie pieniądze wymienią szybkę lub cały wyświetlacz, bez względu na model urządzenia. Oferowana przez nich niedroga wymiana szybki – Iphone 6 lub produktów nowszej bądź starszej generacji – może kosztować w przedziale od 100 do około 400 złotych lub więcej.

Awarię sprzętu zawsze warto skonsultować z ekspertami. W wielu przypadkach koszt samego sprawdzenia urządzenia wynosi kilkadziesiąt złotych lub jest nawet darmowy. Można uzyskać informacje dotyczące prawidłowości funkcjonowania urządzenia, a także podjąć działania nie tylko związane z wymianą samej szybki, ale również niektórych podzespołów.

Dodaj komentarz