Przejdź do treści

Kiedy należy wymienić ekran w iphonie?

Jeżeli ekran iphona pękł, wtedy można oddać go do naprawy. Niezależnie od tego, z jakim ma się do czynienia modelem telefonu z oprogramowaniem iOS, zawsze znajdzie się serwis, który wykona to w pełni profesjonalnie. Niekiedy nie trzeba wymieniać całego wyświetlacza, a jedynie jego zewnętrzną część. Co jeszcze warto wiedzieć, zanim odda się telefon do serwisu?

Wymiana szybki w iphonie

wymiana szybki iphone krakówNajczęściej telefony z logiem ugryzionego jabłka oddaje się do serwisu, gdy na skutek upadku lub mocnego uderzenia spadają na twardą podłogę i nie chcą się włączyć. Niekiedy matryca i dotyk działają, więc nie trzeba przeprowadzać pracochłonnej i bardzo często drogiej wymiany całego ekranu, a jedynie jego szybki. Sposób, w jaki można zrobić to samemu, jest szeroko opisywany w różnych poradnikach internetowych, jednak jeżeli nie ma się pewności co do swoich umiejętności w zakresie naprawy telefonu, warto oddać gadżet w ręce serwisantów. Niemniej, poprawna wymiana szybki w iphonie w Krakowie jest możliwa, gdy jest się do niej odpowiednio przygotowanym. Oznacza to, że należy umieć posługiwać się narzędziami pomocnymi przy zdejmowaniu starej i zakładaniu nowej szybki. Na wyłączonym telefonie można przejść do działania. Najpierw odkręca się śrubki przytrzymujące obudowę telefonu. Można to zrobić za pomocą zestawu śrubokrętów. Następnie za pomocą przyssawki trzeba otworzyć iphona.

wymiana iphone KrakówPodważając klapę umieszczoną nad wysokością przycisku można najbezpieczniej zdjąć górną warstwę. Podczas całej operacji nie można zapomnieć o precyzyjnym i delikatnym obchodzeniu się z małymi i delikatnymi częściami. Gdy zepsuty ekran jest zdjęty, można przejść do odpinania złącza ekranu od pozostałych części. Do tego celu można wykorzystać podłużny otwierak. Ważne jest także, by nie zapomnieć o przycisku home, który najpierw powinien zostać zdjęty a później na nowo zamontowany na nowym ekranie. Tak wygląda wymiana szybki w iphonie w Krakowie, a dokładniej w wielu miejscach serwisujących telefony od Steve’a Jobs. Przestrzeganie tych trzech kroków wystarczy, by nie musieć oddawać swojego gadżetu do naprawy, jednak jeżeli nie ma się na wyposażeniu specjalistycznych narzędzi, nie warto ryzykować z ich zamiennikami.

O tym, ile ostatecznie zaoszczędzi się, gdy podejmie się próby reanimowania telefonu w domu, zależy w głównej mierze jego model. Im jest on wyższy, czyli nowszy, tym za wymianę ekranu i szybki trzeba zapłacić więcej. Dla każdego, kto nie chce ryzykować kompletnym zepsucie komórki, drzwi serwisu naprawczego stają otworem.

Dodaj komentarz