Przejdź do treści

Jak szybko i bezpiecznie przywrócić usunięte pliki?

odzyskiwanie danych

Dane utracone w wyniku formatowania dysku, własnoręcznego usuwania plików, czy uszkodzenia nośnika często bywają bolesne. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy dane te były niezbędne do pracy lub nauki. W takich przypadkach najczęściej użytkownikowi zależy na błyskawicznym przywróceniu plików, które znajdowały się na urządzeniu. Czy jest to możliwe?

Szybkie odzyskiwanie danych

odzyskiwanie danych Metod na odzyskiwanie danych jest kilka, ale tylko niektóre z nich dają największą szansę przywrócenia plików bez ich uszkodzenia. Z reguły, zanim użytkownik zacznie szukać wsparcia, próbuje na własną rękę odzyskać informacje. Jest to możliwe, jednak jest niebezpieczne dla znajdujących się na nośniku danych. W tym celu można skorzystać z metody darmowych lub płatnych oprogramowań komputerowych. Te pierwsze najczęściej służą wyłącznie do przywrócenia zdjęć lub drobnych plików niedługo po ich usunięciu. Programy płatne są nieco bardziej zaawansowane, jednak wciąż mogą mieć problem z odzyskaniem danych ze zniszczonych nośników. Co więcej, osoby, którym zdarzył się taki incydent po raz pierwszy, najpewniej nie będą wykupować oprogramowania. Gdzie zatem szukać taniej, a profesjonalnej pomocy? Najlepiej u specjalistów zajmujących się odzyskiwaniem danych zawodowo.

odzyskiwanie danych W Polsce istnieje wiele przedsiębiorstw, które dysponują najwyższej jakości sprzętem i programami komputerowymi. Mają także wiedzę i bezproblemowo poradzą sobie z odzyskaniem danych z kart sieciowych, dysków HDD, dysków SSD, czy nośników PenDrive. Najczęściej tego typu przedsiębiorstwa udzielają również bezpłatnych porad telefonicznych. W krótkim czasie zdiagnozują problem i udzielą wsparcia użytkownikowi. Dobrze prosperujące firmy umożliwiają nie tylko fachowe odzyskiwanie danych w Warszawie, ale również w małych miejscowościach. Tym sposobem można łatwo, szybki i tanio odzyskać utracone dane z dowolnego nośnika. Nie ma jednak gwarancji, że wszystkie pliki zostaną przywrócone. Niektóre z nich mogły zostać trwale uszkodzone i tym samym pozostać nieosiągalne.

Jeśli użytkownikowi urządzenia zależy na szybkim i bezpiecznym przywróceniu plików, powinien skorzystać z pomocy specjalistów, bez względu na to, czy nośnik został uszkodzony, czy nie. Po uzyskaniu bezpłatnego doradztwa i ekspertyzy można własnoręcznie spróbować uratować pliki, wykorzystując do tego darmowe lub płatne oprogramowania komputerowe. Na żadną z metod nie ma pełnej gwarancji odzyskania informacji, jednak szansa zwiększa się, jeśli użytkownik zareaguje wystarczająco szybko po wystąpieniu zdarzenia.

Dodaj komentarz