Przejdź do treści

Jak przebiega odzyskiwanie skasowanych danych?

recovery odzyskiwanie danych

Przypadkowa utrata danych na komputerze to nieczęsta sytuacja, jednak zdarza się, o czym świadczy obecne zapotrzebowanie na usługi recovery. Jeśli dane były cenne – na przykład były to wartościowe dokumenty – będzie z pewnością nam zależało na ich odzyskaniu, ale to żaden problem. Wystarczy zgłosić się do profesjonalnej firmy, która przeprowadzi dla nas takie przywracanie danych.

Odzyskiwanie danych z komputera

recovery odzyskiwanie danychNa czym polega taka usługa? W pierwszym kroku musimy dostarczyć nośnik elektroniczny do firmy, gdzie profesjonaliści zdiagnozują problem. Określą też czas zrealizowania usługi. Nośnik zostanie skierowany do laboratorium, tam w odpowiednich warunkach (w przypadku konieczności otworzenia dysku twardego urządzenie umieszcza się w sterylnej komorze laminarnej) przeprowadzana jest analiza odzyskiwania danych. Procedury analityczne pozwalają na określenie ceny usługi oraz możliwości odzyskania danych. W tym momencie klient decyduje, czy chce skorzystać z usług recovery – odzyskiwanie danych po kasacji następuje zatem dopiero po zgodzie klienta. Jeśli klient się zgodził, firma archiwizuje utracone dane na wybranym nośniku i dostarcza je klientowi. Ze względu na duże zainteresowanie tego typu usługami, czasami na samo zdiagnozowanie problemu i analizę będziemy musieli czekać około 6-10 dni roboczych.

recovery odzyskiwanie danychJednakże sam proces odzyskiwania danych nie zajmuje tak wiele czasu, jest to zazwyczaj działanie zabierające jedynie 1 dzień roboczy. Profesjonalne firmy zdają sobie jednak sprawę z tego, że niektórym klientom zależy bardzo na czasie i liczą na natychmiastowe działanie, dlatego często oferowana jest też usługa recovery w trybie ekspresowym lub przyspieszonym. Dzięki temu można odzyskać cenne dane nawet w o wiele krótszym czasie niż tydzień czy dwa tygodnie. Słowem podsumowania, jeżeli chcemy odzyskać utracone dane – skorzystanie z usług recovery profesjonalnej firmy będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli w naszym mieście nie ma żadnej firmy z takiej branży, to nadal nic straconego. Inne duże firmy bardzo często przyjmują uszkodzone dyski czy inne nośniki elektroniczne od klientów drogą tradycyjnej poczty, dlatego mogą one i dla nas odzyskać dane, a następnie odesłać nam nośnik.

Nie jest wymagana osobista obecność w firmie, aby zrealizowane zostały tego typu usługi. Rozliczenie następuje poprzez przelew elektroniczny. Nowoczesna technologia sprawia, że usługi recovery charakteryzuje obecnie najwyższa jakość przejawiająca się w niemal stuprocentowej skuteczności odzyskiwania utraconych z nośników danych.

Dodaj komentarz