Przejdź do treści

Formy działania Odoo ERP

Odoo logo

System Odoo to bardzo popularne rozwiązanie Open Source, które w swojej podstawowej wersji jest całkowicie darmowe. Warto jednak zaznaczyć, że edycja Odoo Community posiada pewne ograniczenia, szczególnie w zakresie możliwości implementacji oraz wdrożeń, a także wsparcia technicznego.

Gdzie można zastosować Odoo?

Odoo logoNawet darmowa wersja systemu ERP, jaką jest Odoo ERP, podsiada szereg zalet i w znacznym stopniu ułatwia planowanie pracy oraz zarządzanie wszystkimi zasobami przedsiębiorstwa. Wybór tej wersji jest często podyktowany koniecznością cięcia kosztów, ponieważ firma w początkach swojej działalności nie może pozwolić sobie na płatny system. Warto zaznaczyć, że niewielkie przedsiębiorstwa nierzadko nie potrzebują niczego więcej ponad to, co oferuje wersja darmowa.

Takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie w przypadku mniej złożonych projektów oraz struktur firmowych. Z pewnością podstawową grupą odbiorców są tutaj podmioty z sektora małych i średnich firm. Nieco bardziej zaawansowana wersja oprogramowania to Odoo Enterprise, która zapewnia szereg dodatkowych funkcjonalności. W tym przypadku konieczne jest uiszczanie rocznej opłaty licencyjnej.

Najbardziej zaawansowana edycja to Odoo Online, która zapewnia kompleksowe rozwiązania oparte o wykorzystanie tzw. chmury. Obsługa tego ostatniego rozwiązania możliwa jest za pośrednictwem internetu. Dodatkowo warto wspomnieć o zapewnionym dostępie do kilkuset oficjalnych modułów. Wysokość kosztów związanych z wyborem tej ostatniej opcji jest ustalana w ramach indywidualnej wyceny.

Firmy pragnące w pełnie profesjonalnego systemu ERP, dobrego wsparcia technicznego oraz wysokiej elastyczności programu mogą zainteresować się takimi rozwiązaniami Odoo ERP jak na przykład te oferowane przez firmę Idea. Dzięki możliwości pełnego dostosowania do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa oraz wysokiej intuicyjności użytkowania, system ten zaliczany jest do najlepszych dostępnych obecnie na rynku.

Dodaj komentarz