Przejdź do treści

Firma projektująca elektronikę – usługi

projektowanie elektroniki

Rozwój technologiczny w ostatnich kilkudziesięciu latach był bardzo przełomowy dla ludzkości, co wpłynęło znacząco na rynek usług i przedsiębiorstw, gdzie zaczęły pojawiać się w pełni zautomatyzowane maszyny i urządzenia, wyręczające normalnego człowieka w cięższych obowiązkach.

Projektowanie elektroniki to zadanie inżyniera

projektowanie elektronikiWarto jednak zauważyć, że taki sprzęt musi zawierać masę części w swojej konstrukcji, które będą pozwalały mu poprawnie funkcjonować. Projektowanie elektroniki i jej wytwarzanie powierzane jest głównie biurom inżynierskim, gdzie znajdują się wyszkoleni specjaliści. Trzeba zauważyć, że firm oferujących takie usługi nie ma zbyt wiele i w całym kraju znaleźlibyśmy ich może kilkanaście, jednak warto zwrócić uwagę na ich konkretne specjalizacje. Nie wszystkie bowiem są w stanie zapewnić nam usługi na podobnym poziomie, a dodatkowo często oferują je na różnej płaszczyźnie kategorii. Tak więc możemy odnaleźć takie przedsiębiorstwa, które produkują płytki drukowane, programują mikro-kontrolery czy procesory DSP. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednie urządzenia elektroniczne wymagają także dodatkowych certyfikatów i dokładnego nadzoru nad etapem produkcyjnym, dlatego niektóre firmy oferują takie usługi w ramach swojej dodatkowej oferty.

obwody drukowaneWarto rozróżnić dwie kategorie biur inżynierskich, gdzie jedna z nich jest skierowana głównie pod rynek produkcyjny, a druga pozwala na używanie swoich produktów w gospodarstwach domowych. W tym pierwszym podziale natrafimy głównie na produkowanie specjalizowanych systemów elektroniki przemysłowej, które pozwalają na sterowanie oraz diagnostykę maszyn. To tutaj bardzo potrzebne są obwody drukowane wykonywane za pomocą techniki trawienia. Polega to na tym, że płytki drukowane pokrywane są odpowiednimi warstwami miedzi, na których w późniejszym etapie projektowane są ścieżki elektroniczne. To wszystko zakańcza się przy pomocy obróbki chemicznej, po której płytka nadaje się do praktycznego użytku. Z drugiej strony, elektronika skierowana pod rozwiązania domowe głównie opiera się na działaniu inteligentnego domu, który wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne przez jego domowników. Wyposażenie takich firm jest także ważnym elementem, gdzie stosuje się coraz częściej automaty pozwalające na zautomatyzowane i szybkie układanie elementów SMT, przez co produkcja płytek drukowanych może być prowadzona w sporych nakładach.

Biura inżynieryjne zazwyczaj współpracują z wytwórniami produkcyjnymi, gdzie w głównej siedzibie projektowane są układy i schematy, a na hali produkcyjnej osoby zajmują się ich praktycznym wytworzeniem.

Więcej o projektowaniu elektroniki na stronie http://pcbmax.pl

Dodaj komentarz