Przejdź do treści

Fachowa wymiana szybki w telefonie

wymiana zbitej szybki

Szacuje się, że większość właścicieli dotykowych smartfonów, przynajmniej raz w życiu musiała wymienić rozbitą szybkę wyświetlacza. Nowoczesne telefony komórkowe, zwane również przez niektórych tzw. „świecącymi prostokątami”, charakteryzują się bowiem tym, że są zarówno coraz cieńsze, jak i większe.

Wymiana szybki nie jest trudna

wymiana zbitej szybkiTendencje te mogą prowadzić do tego, że urządzenia mobilne stosunkowo niepewnie leżą w dłoniach, przez co są znacznie bardziej narażone na niepożądane upadki. Wymianę rozbitej szybki oferuje dziś wiele salonów GSM, które oferują naprawę rozmaitych modeli telefonów. W jaki sposób przebiega proces wymiany szybki? Na samym wstępie warto zaznaczyć, że choć ceny wymiany szybki mogą być różne w zależności od wielu zmiennych, do których zaliczyć można m.in. stopień uszkodzenia telefonu czy konkretny model urządzenia, to jednak proces wymiany samej szybki w większości przypadków przebiega zazwyczaj podobnie. Możemy więc spodziewać się tego, że wymiana zbitej szybki w Warszawie będzie trwać i przebiegać podobnie, jak wymiana ekranu w Krakowie, Toruniu czy Zielonej Górze. W pierwszej kolejności musimy osobiście dostarczyć uszkodzony telefon do wybranego przez nas salonu, który posiada możliwie jak najbardziej pozytywne opinie. Obsługujący nas fachowiec podczas wstępnej konsultacji przetestuje telefon, a następnie oszacuje stopnień uszkodzenia.

wymiana zbitej szybkiW dalszej kolejności należy wymontować uszkodzoną szybkę, zważając przy tym na to by nie uszkodzić niezwykle czułego panelu dotykowego. Fachowiec oczyści wówczas telefon z wszelkiego rodzaju nieczystości, a zdarta warstwa kleju zostanie zastąpiona świeżą warstwą specjalistycznego preparatu. W dalszej kolejności pracownik salonu przystąpi do nakładania nowej warstwy szybki, której rozmiar zostanie dopasowany do rozmiarów danego wyświetlacza. Wbrew pozorom proces ten jest niezwykle skomplikowany, nie zaleca się więc przyklejać szybki samodzielnie. Kiedy telefon zostanie już złożony, należy jeszcze go przetestować. Podstawowe testy pomogą ustalić czy naprawiony sprzęt działa już bez zarzutu. Choć wyżej przytoczony proces wydaje się bardzo złożony, a co za tym idzie również pracochłonny, to jednak w praktyce wszystkie powyższe czynności mogą trwać zaledwie kilkanaście minut.

Czas wymiany ekranu uzależniony jest ściśle m.in. od umiejętności obsługującego nas pracownika, stopnia uszkodzenia czy modelu komórki. Pamiętajmy jednak o tym, że prawidłowo przeprowadzony proces wymiany szybki zagwarantuje nam najlepsze możliwe efekty. Podczas naprawy telefonu musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

Dodaj komentarz