Przejdź do treści

Fachowa praca warszawskiego elektryka

elektryka w Warszawie

Prace elektryczne są szczególnie niebezpieczne, dlatego każdy elektryk powinien zawsze pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy. Choć niektórym wydaje się, że wystarczy posiadać podstawową wiedzę, aby zajmować się elektrycznością, i każdemu uda się założyć poprawnie instalację elektryczną w domku na działce, należy jednak w tym zakresie być ostrożnym.

Profesjonalne usługi elektryka

elektryka w WarszawiePrace elektryczne niosą zagrożenia nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia, wystarczy jeden mały błąd, a skutki mogą być drastyczne, dlatego takie zadania powinny być wykonywane jedynie przez osoby posiadające Świadectwo Kwalifikacji Stowarzyszenia Elektryków Polskich, które można otrzymać jedynie po przejściu specjalnego kursu. Gdy już mamy pozwolenie na wykonywanie prac elektrycznych, możemy przyjmować pierwsze zlecenia w branży elektryka w Warszawie czy innym mieście. Jeśli chodzi o wykonywanie instalacji elektrycznych w budownictwie, tutaj w pierwszym kroku konieczne jest sporządzenie odpowiedniego projektu instalacji. Niestety to dla klienta wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego nie zawsze zlecający się na to decyduje, powinniśmy jednak przypominać mu o tym, jak bardzo to jest ważne i jakie ma znaczenie dla późniejszego prawidłowego działania instalacji.

elektryka w WarszawieW fachowym projekcie znajduje się bowiem schemat rozdzielnicy wraz z liczbą obwodów zasilających, zaznaczone są miejsca na punkty świetlne i gniazdkowe, jak i alarm oraz teletechnikę. Ponadto dobór zabezpieczeń do instalacji nie jest przypadkowy, a oparty na obliczeniach. Należy wystrzegać się działań takich jak stosowanie zbyt małej liczby zabezpieczeń dla odbiorników, istotne jest również stosowanie wysokiej jakości komponentów – obie sytuacje mają duży wpływ na uzyskany efekt końcowy czyli na prawidłową i bezpieczną pracę instalacji. Oczywiście oferując usługi najwyższej jakości, będziemy musieli wycenić odpowiednio swoje działania, w związku z tym wielu inwestorów może zrezygnować z naszej oferty i wybrać kogoś tańszego. Warto więc podczas rozmowy z potencjalnymi klientami uświadamiać ich, jak ważna jest wysoka jakość prac, ponieważ przekłada się na bezpieczeństwo.

Ważne jest wskazać też, że mamy odpowiednie, sprawdzone sprzęty, a więc laser krzyżowy ze statywem, który służy w elektryce do wyznaczania płaszczyzn, zarówno tych poziomych, jak i pionowych oraz skośnych; młotowiertarkę udarową, która pozwala na wiercenie otworów na puszki instalacyjne i uchwyty montażowe, to też młotek oraz wkrętarka akumulatorowa, śrubokręty, obcinaki, szczypce i kilka innych akcesoriów. Ale oczywiście dobre wyposażenie elektryka to nie wszystko, liczą się także jego umiejętności.

Dodaj komentarz