Przejdź do treści

Czy laptop poleasingowy to dobry zakup?

laptopy poleasingowe

Nowe laptopy, zwłaszcza te z wyższej półki, oferujące lepsze parametry techniczne, niezbędne przy wykonywaniu niektórych czynności, jak obróbka graficzna filmów i obrazów oraz programowanie, mogą być bardzo wymagające dla zasobności naszego portfela. Wysokie ceny nowoczesnych laptopów związane są między innymi z dużym skokiem technologicznym ostatnich lat, którego jednym z wielu beneficjentów są właśnie przenośne komputery.

Laptopy z drugiej ręki

laptopy poleasingowe	Parametry techniczne współczesnych laptopów są już zbliżone do tych oferowanych przez większość komputerów stacjonarnych, co sprawiło, że te drugie mają o wiele mniejszy udział w rynku komputerowym w porównaniu z okresem sprzed kilku jeszcze zaledwie lat. Zaawansowane technologicznie laptopy w dobrej lub bardzo dobrej konfiguracji mogą jednak narazić nasze kieszenie na wydatek kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Rozwiązaniem problemu mogą być nowoczesne laptopy poleasingowe, oferowane w rozmaitych konfiguracjach przez wiele firm i serwisów komputerowych. Są znacznie tańsze – ich cena oscyluje pomiędzy 30 -70% ceny nowego sprzętu, co jest istotną różnicą i otwiera furtkę do bardzo dobrych komputerów dla dużo większej liczby potencjalnych użytkowników. Laptopy poleasingowe to urządzenia w pełni sprawne, diagnozowane przez serwis, który naprawia lub wymienia na nowe wadliwe części, posiadają one również często gwarancję punktu sprzedającego, zazwyczaj krótszą niż producencka, pozwalającą jednak na bezproblemową i nieodpłatną naprawę lub zwrot sprzętu.

laptopy poleasingowe	Zakup poleasingowego laptopa pozwala stać się właścicielem sprzętu w naprawdę dobrej konfiguracji technicznej za dużo mniejsze pieniądze niż w przypadku kupna nowego laptopa. Jest to opcja wybierana przez coraz większą grupę klientów potrzebujących sprzętu oferującego dobre parametry techniczne w atrakcyjnej cenie. Nierzadko również nowoczesne laptopy poleasingowe są wyborem wielu przedsiębiorstw, co pozwala znacznie obniżyć koszta, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu pracy. Także fakt, że postęp w technologiach cyfrowych jest niezwykle dynamiczny, posiadany laptop szybko, często w przeciągu 2 – 3 lat, traci swoją przydatność przy wymagających operacjach, co wymusza częstą zmianę sprzętu na nowszy, bardziej zaawansowany technicznie.

Jak wynika z powyższej, krótkiej analizy, zakup poleasingowego laptopa jest bardzo atrakcyjną opcją dla użytkowników nie chcących wydać czasem naprawdę dużych pieniędzy na dobry sprzęt i dla których drobne ślady użytkowania na obudowie nie stanowi większego problemu.

Dodaj komentarz