Przejdź do treści

Czy kopanie bitcoinów się opłaca?

kopanie kryptowalut

Samodzielne kopanie bitcoinów jest już właściwie nieopłacalne, ponieważ sami jedni nie będziemy posiadać sprzętu o odpowiedniej mocy obliczeniowej, żeby jako pierwsi znaleźć właściwy klucz do danego bloku transakcyjnego. Dlatego ostatnio popularne stało się tworzenie grup kopiących.

Koparka zapewniająca przychody

bitcoin koparkaKilka lub kilkanaście osób jednoczy się w jedną grupę „górników” – dzięki temu moc obliczeniowa staje się zwielokrotniona – mamy zatem większą szansę na zdobycie nagrody, która zostanie rozdzielona po równo. Osoby znające się na temacie z pewnością znają pewną taką grupę kopiącą, która była już tak zaawansowana w działaniu i dysponowała tak wielką mocą obliczeniową, że zdołała wygrać prawie 30% nagród. Oznacza to, że aż 40 razy dziennie była zwycięzcą (podczas gdy na dobę wykopać bitcoiny można 144 razy). W rezultacie zysk wyniósł ponad 1000 bitcoinów na dzień, co można przeliczyć na 420 tysiące dolarów. Jest to więc ogromna kwota, jednakże warto wiedzieć, jak ją uzyskano. To nie praca jednej koparki, a 330 tysięcy maszyn. Te dzielą się między sobą zadaniami obliczania skrótów. W zależności od tego, ile dany użytkownik włoży mocy obliczeniowej w pracę, tyle dostanie przychodu.

bitcoin koparkaZatem każdy z nas może zakupić maszynę – taka bitcoin koparka to spory koszt, ale jak widać przychody także mogą być znaczne – i dołączyć się do gry. Taka dobrze rozbudowana grupa posiada moc obliczeniową koparek na poziomie 350 PHash/s, dlatego samodzielnie nigdy byśmy jej nie pokonali. Za to dołączając, także możemy liczyć na zyski. Jak przebiega wydobywanie za pomocą koparki? Musimy posiadać specjalny program , w którym ustalamy odpowiednie parametry konfiguracyjne. I dalej maszyna pracuje sama, dokonując obliczeń w poszukwianiu jedynego właściwego ciągu znaków. My już nie mamy nic do roboty, możemy jedynie kontrolować, czy nasza koparka nie ulega awarii na przykład na skutek przegrzania. Jeżeli jednak będziemy odpowiednio chłodzić sprzęt, takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Słowem podsumowania, samodzielne kopanie bitcoinów się nie opłaca, ponieważ nie możemy konkurować ze wspomnianą wyżej mocą obliczeniową. Dlatego o wiele bardziej sensowny jest zakup własnej koparki bitcoinów i dołączenie do istniejącej już grupy „górników”.

Dzięki temu nawet jeśli nasza koparka nic nie wydobędzie, a maszyna kogoś innego, otrzymamy zysk proporcjonalnie do włożonej przez nas mocy obliczeniowej. Z pewnością jeśli chcemy spróbować czegoś nowego i nie wiemy, w co zainwestować pieniądze – warto zastanowić się właśnie nad kopaniem bitcoinów.

Dodaj komentarz