Przejdź do treści

Aplikacje mobilne – komu się przydadzą?

aplikacje mobilne na zamówienie

Jeszcze do niedawna firmy musiały się skupiać na obsłudze klientów posiadających komputery. Liczyły się sklepy internetowe, newslettery przysyłane na skrzynkę e-mailową, czy powiadomienia offline.

Aplikacje mobilne w transporcie

aplikacje mobilne na zamówienieJednak to się zmieniło. Rosnący rynek tabletów i telefonów komórkowych sprawił, że zamiast tego, przedsiębiorstwa skupiają się teraz na aplikacjach na urządzenia mobilne. Taka aplikacja jest często o wiele bardziej funkcjonalna i łatwiejsza do korzystania niż strona internetowa na telefonicznej przeglądarce. Poza dostępem do wiadomości, mamy też wgląd w konto stałego klienta, wyskakują nam powiadomienia o najciekawszych nowościach, czy też możemy ustawić sobie aplikację tak, żeby pojawiało się na niej tylko to co chcemy np. wybrany dział informacji, czy linia produktów. Najlepsze są aplikacje mobilne na zamówienie, które wykonują profesjonalni informatycy. Wtedy firma ma pewność, że aplikacja będzie funkcjonalna, łatwa w obsłudze i atrakcyjna dla odbiorców. Jakie firmy powinny korzystać z aplikacji? Na pewno strony internetowe typu informacyjnego, bez względu czy są to strony ogólnotematyczne, czy specjalistyczne (np. biznesowe, ekonomiczne, pogodowe, kulinarne). W takich aplikacjach odbiorca dostanie wszystkie najważniejsze newsy bez wchodzenia na samą stronę internetową. Ważna jest opcja pisania komentarzy, czy oceniania artykułów.

aplikacje mobilne na zamówienieZ opcji aplikacji korzystają także często lokalne gastronomiczne. Z pomocą aplikacji można zamawiać jedzenie, sprawdzać menu, składać zamówienia. Dzięki temu nie trzeba dzwonić i czekać aż ktoś odbierze, żeby przekazać zamówienie. Dodatkowo dla osób z aplikacjami mogą być przygotowane zniżki, konta stałego klienta czy punkty do zbierania i wykorzystania przy kolejnym zamówieniu. Jest wiele aplikacji kobiecych, prowadzonych przez firmy odzieżowe czy sklepy drogeryjne. Tutaj mamy do czynienia nie tylko w produktami, ale znajdziemy także inspirujące trendy odzieżowe czy nowoczesne i eleganckie makijaże. Takie sklepy posiadają także gazetki reklamowe, które mogą być udostępnione w wersji elektronicznej. Aplikacje mobilne moda dotyczyć praktycznie każdej firmy. Sprawdzą się w przedsiębiorstwach transportowych przy zamawianiu kursów, w firmach mających biura obsługi klienta (darmowa komunikacja z interesantami), czy w sklepach internetowych każdego rodzaju, przy zamawianiu produktów.

Dobra aplikacja mobilna na tablety i telefony komórkowe bez wątpienia będzie trafioną inwestycją. Jej wykonanie nie jest takie drogie, a wiele osób chętnie ją pobierze.

Dodaj komentarz